ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê

2013-01-24 09:26:43
Yazdir

İSTANBUL (DİHA) - İSİG'in Nisan ayı iş cinayetleri raporuna göre, ay içinde 168 işçi, 2016 yılının ilk dört ayında ise 586 işçi yaşamını yitirdi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), Nisan ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Yazılı, görsel, dijital basından takip edilen, emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ile işçiler, işçi yakınlarının bildirimleri ışığında tespit edilen ve her gün güncellenen bilgiler ışığında hazırlanan rapora göre; Nisan ayında 168 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirirken, 2016 yılının ilk dört ayında ise, 586 işçi yaşamını yitirdi. [...]

AYDIN/İZMİR (DİHA) - İzmir'de 1 Mayıs günü gözaltına alınan 5 kişiden 1'i tutuklanırken, Aydın'da da bu sabah yapılan ev baskınlarında 2 kişi gözaltına alındı.

Aydın'ın Germencik ilçesinin Ortaklar Mahallesi ve Didim ilçesinde sabah saatlerinde çok sayıda polisin katılımıyla ev baskınları yapıldı. Evlerde yapılan aramaların ardından 1'i kadın 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan yurttaşlar, sağlık kontrolünün ardından Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İzmir'de de 1 Mayıs günü "izinsiz gösteri yapacakları" iddiasıyla Bergama ve Buca ilçelerinde gözaltına alınan 5 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından İzmir Adliyesi'ne çıkarıldı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf