Midyat Cezaevi'nden 27 tutsak Tekirdağ Cezaevine sürgün edildi

2013-01-27 11:00:14
Yazdir

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsak, Tekirdağ T ve F tipi cezaevlerine sürgün edildi. Tutsaklar sürgün sonrası ciddi hak ihlalleri ile karşılaştıklarını aktardı.

Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 27 siyasi tutsağın 21 Ocak günü Tekirdağ T ve F tipine sürgün edildiği öğrenildi. 27 kişiden 18 kişinin Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne, 9 kişinin ise Tekirdağ T Tipi Cezaevi'ne sürgün edildiği belirtilirken, tutsakların hiçbir gerekçe gösterilmeden sürgün edildiği kaydedildi. Sürgün edilen tutsaklardan Hakkı Akıncı, telefonla ailesini arayarak, sürgün edilmelerinin gerekçesinin kendilerine bildirilmediğini ve sürgünden sonra kaldıkları koğuşlarda ciddi hak ihlalelerine maruz kaldıklarını aktardı. Kaldıkları koğuşlara sadece gece saat 24.00 ile sabah saat 07.00'de su verildiğini bildiren Akıncı, domatesin tutsaklara kilosu 5 TL'ye satıldığını söyledi. Akıncı, sürgünün ardından tutsaklardan yüzük, ayakkabı, kemer ve yatak nevresimleri gibi takı ile yaşam malzemelerinin kendilerinden alındığını söyledi.

DİYARBAKIR (DİHA) - Devlet güçlerinin saldırısı sonucu yüzlerce evin hasar gördüğü Silvan'ın üç mahallesinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimlerin, kentsel altyapı ve üstyapıyı düzenlemeye yönelik çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar yürütülen çalışmalara yaklaşık 750 bin lira harcayan belediye, çalışmalarını kış bastırmadan tamamlamayı planlıyor. [...]

Fransa’nın başkenti Paris’te yarın başlayacak olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin 21’inci zirvesi COP21 Pazartesi günü başlıyor. 180’i aşkın ülkeden devlet ve hükümet başkanları ve temsilcilerinin katılacağı zirve için alınan güvenlik önlemleri nedeniyle yarın ve Pazartesi günü başta trafik olmak üzere birçok aktivite sekteye uğrayacak.

Paris’in de dahil olduğu Ile-de-France Bölge Valisi Jean-François Carenco, işveren sendikalarına gönderdiği mektupta, COP21’in açılışı nedeniyle alınan önlemlerin toplu taşıma hizmetlerinde aksamaya yol açacağı uyarısını yaptı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf