YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

MUŞ (DİHA)-Muş Barosu üyesi 20 avukat, Kürdistan'da gerçekleştirilen katliamlardan sorumlu gördükleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'li bakan ve yöneticiler hakkından suç duyurusunda bulundu.

Muş Barosu üyesi 20 avukat, Kürdistan'daki sıkıyönetim uygulamaları, kent kuşatmaları ve sivil katliamlardan sorumlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti yetkilileri hakkında insanlığa karşı suç işlediklerini belirterek, suç duyurusunda bulundu. [...]

Nusaybin’de sabah saatlerinde gözaltına alınan 1’i Fransız 2 gazeteci serbest bırakıldı.

Gazetecilerin çıplak aramaya maruz kaldığı belirtildi. Nusaybin’e sabah saatlerinde gözaltına alınan Fransız foto muhabiri Gael Cloarec ve siyasihaber.org muhabiri Duygu Yıldız serbest bırakıldı.

Mitani Kültür Merkezi bahçesinde bulundukları sırada Nusaybin Emniyet Müdürü'nün talimatı üzerine polis tarafından ‘Makul şüphe’ gerekçe gösterilerek gözaltına alınan 2 gazeteci Nusaybin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne 2 gazetecinin çıpka aramaya maruz kaldığı belirtildi. [...]

Uluslararası komployu 17’inci yıl dönümünde protesto etmek amacıyla Danimarka’da yapılan iki günlük uzun yürüyüşün ilk günü saat 15:00’da sona erdi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat 1999’da gerçekleştirilen uluslararası komployu protesto eylemleri sürüyor. Avrupa’nın birçok merkezinde olduğu gibi Danimarka’da da iki günlük uzun yürüyüş düzenlendi. Sabah saat 10:00’da Hedenhusene İstasyonu’ndan başlayan yürüyüş, Glostrup İstasyonu’nda sona erdi. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - Sur'da 73 gündür süren imha operasyonlarına katılmaları için Tepe Jandarma Komutanlığı'na çağrılan 3 korucu silah bıraktı.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Başhan (Xanoserê) köyündeki korucular Sur'da devam eden operasyon için Tepe Jandarma Komutanlığı'na çağrıldı. Komutanlığa giden koruculara Sur operasyonuna katılmaları dayatıldı. Operasyona katılmak istemeyen 3 kurucu, silahlarını Tepe Jandarma Komutanlığı'na teslim ederek istifa etti.

Daha önce de Sur'daki operasyona katılmak istemeyen Tepecik (Girehecifarıs) köyünden 2 korucu silah bırakmıştı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf