YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

Kongreya Jinen Azad-Özgür Kadın Kongresi (KJA) Hukuk Komisyonu ve Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD), son dönemdeki AKP teröründe yaşamını yitiren kadınlara ilişkin rapor hazırladı.
AKP hükümetinin, 7 Haziran'daki seçimlerden önce ve sonra yaşam hakkını ihlal eden saldırılara başvurduğuna dikkat çekilen raporda, Kuzey Kürdistan'daki "sokağa çıkma yasakları" hatırlatıldı. "Yasak kararlarının uygulandığı merkezler ablukaya alındı, direniş ruhu, özgürlük demokrasi ve barış talebi yok edilmeye çalışıldı. [...]

MUŞ (DİHA) - Ankara'da 105 kişinin yaşamını yitirdiği katliamı protesto ettikleri için KESK Muş Şubeler Platformu üyesi 12 emekçi hakkında Muş Valiliği tarafından adli ve idari soruşturma açıldı.

Ankara'da çok sayıda sivil toplum örgütü tarafından 10 Ekim günü düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi'ne yapılan ve 105 sivilin yaşamını yitirdiği katliamı 12 Ekim günü Muş belediye meydanında protesto eden KESK Muş Şubeler Platformu üyesi 12 sendikacı hakkında Muş Valiliği tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldı. [...]

Paris katliamı sonrasında Suriyeli mültecilere kapılar kapanıyor. Kanada, bu yıl almayı planladığı Suriyeli mülteci sayısını düşürdü. 

Kanada hükümeti, bu yılın sonuna kadar ülkeye sadece 10 bin Suriyeli mülteciyi kabul edebileceklerini açıkladı.

Açıklamada, Kanada'nın başta verdiği sözü tutarak 25 bin Suriyeliye evsahipliği yapacağı ancak güvenlik gerekçesiyle kabul işlemlerinin uzun süreceği belirttildi. 

Kanada, geri kalan 15 bin Suriyeliyi Şubat 2016 yılına kadar kabul edecek. 

Kamu Güvenliği Bakanı Ralph Goodale, iltica başvurularında güvenlik soruşturmasını üst düzeyde tutacaklarını belirtti. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf