YDG-H Okmeydanı'nda eylem gerçekleştirdi

2013-05-14 16:16:01
Yazdir

YDG-H, Okmeydanı'nda, 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için molotoflu eylem gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH), Okmeydanı'nında bulunan Mahmut Şevketpaşe Mahallesi'nde 1 Mayıs'ta polisin attığı bibergazı kapsülü ile bir gözünü kaybeden İbrahim Akal ve Ümraniye'de ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kahraman Kaya için 12 Mayıs Pazar akşamı molotoflu, ses bombalı ve havai fişekli eylem gerçekleştiği öğrenildi. Eylemde Diasa, BİM ve Kim gibi bir takım marketleri ile bankamatiklerde maddi zarar meydana gelirken, polis eyleme biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonrası meydana gelen olaylarda bir TOMA aracında da maddi hasar meydana gelirken, mahalle halkının da eyleme destek verdiği belirtildi. 

AMED (DİHA) - Birçok hastalığa davetiye çıkaran baz istasyonları Amed'te yaşamı tehdit ediyor. 600 adet baz istasyonunun bulunduğu Amed'te hiçbirinin "uyarı levhası" yok. Baz istasyonlarına itiraz eden Amed Ekoloji Meclisi, toplu yaşam alanlarından kaldırılmaları için şikayette bulunacak.

GSM iletişim alanlarını genişletmek için kurulan baz istasyonları, Amed'te (Diyarbakır) tehlike saçıyor. Şehrin en işlek caddelerine şu ana kadar 600 adet kurulan baz istasyonu, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlık, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, alzheimer, parkinson, multipl skleroz gibi birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf