ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê

2013-01-24 09:26:43
Yazdir

Kürdistan’daki abluka ve katliamlara karşı başlatılan Botan Yürüyüşüne destek vermek amacıyla İzmir’den gelen Barış Bloku üyeleri, barışın merkeze alındığı bir mücadele ile halkların birlikte AKP’yi yenilgiye uğratacağını ifade etti.

Kürdistan’da AKP eliyle sürdürülen abluka ve katliam politikalarına karşı Mardin Nusaybin'de nöbet eylemi başlatan Botan Yürüyüşçülerine destek vermek amacıyla Nusaybin’e gelen İzmir Barış Bloku üyeleri henüz Cizre’ye dahi girmeden Nusaybin’de Botan Yürüyüşçülerine uygulanan saldırılar ile Kürdistan’da yaşanılanların vahşet olduğunu görebildiklerini dile getirdi. [...]

Avusturya’nın Voralberg kentinde Türk devleti protesto edildi.

Avusturya’nın Voralberg kentinde Ciwanên Azad ve Avusturya Sosyalist Gençliği, Karl Marks adına adanan iki günlük bir seminer organize etti.

Seminerde birinci gün Rojava devrimi ele alındı. İlk günün ardından da bir yürüyüş ile Türk devletinin Kürdistan’daki soykırım politikası protesto edildi.

Yürüyüş boyunca “Katil Erdoğan”, “Terörist Türkiye” ve “Biji Serok Apo” sloganları atıldı. Yürüyüşten sonra düzenlenen mitingde sosyalist gençlik adına Florian Keller ve Voralberg Ciwanên Azad adına ise Dilan Baz birer konuşma yaptılar. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf